fbpx
-12%
, , ,

Gold Standard 908 gr

Сподели:
  • 82% Протеин (24 g протеин во доза од 29,4 g)
  • 100% од протеинот е добиен од сурутка
  • Повеќе од 4 g глутамин и глутамична киселина во секоја доза
  • “Златен стандард” за квалитет на протеини
Бренд:
Достапно:

На залиха

2,190 ден 2,490 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 2190 Поени во вредност од 219 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2190 Поени во вредност од 219 ден!
  • 82% Протеин (24 g протеин во доза од 29,4 g)
  • 100% од протеинот е добиен од сурутка
  • Повеќе од 4 g глутамин и глутамична киселина во секоја доза
  • “Златен стандард” за квалитет на протеини

ПРОФИЛ НА ПРИРОДНО ПРИСУТНИ АМИНОКИСЕЛИНИ

ЕСЕНЦИЈАЛНИ АМИНОКИСЕЛИНИ КОНДИЦИЈАЛНО ЕСЕНЦИЈАЛНИ АМОНОКИСЕЛИНИ НЕЕСЕНЦИЈАЛНИ АМИНОКИСЕЛИНИ
Триптофан Аргинин Аспартамска киселина
Валин Цистин Серин
Треонин Тирозин Глицин
Изолеуцин Хистидин Аланин
Леуцин Пролин
Лизин Глутамин и Глутамична киселина
Фанилаланин
Метионин просечно количество во дозирање
~11 g ~7,7 g ~5,3 g

Вкупно аминокиселини со разгранет ланец: 5,5 g

 

**Нутритивните вредности се разликуваат од еден до друг вкус

**(Грамажата на производот од еден до друг вкус е варијабилна од 896 до 908гр )

 

Нутритивни информации
Дозирање: 1 мерица (30,4 g) Вкупно дози во пакувањето: приближно 154
Количество Во 100 g Во 29,4 g %ПДВ во доза
Енергија 1558 kJ

372 kcal

474 kJ

113 kcal

6%*
Масти 3,8 g 1,1 g 2%*
   Од кои заситени 2,3 g 0,7 g 4%*
Јаглехидрати 5,8 g 1,8 g 1%*
   Од кои шеќери 3,9 g 1,2 g 1%*
Влакна 1,9 g 0,6 g
Протеин 78,5 g 23,9 g 48%*
Сол 0,610 g 0,185 g 3%*
%ПДВ во 100 g
Калциум 463 mg 141 mg 58%*
Натриум 244 mg 74 mg
* Препорачана дневна доза за возрасен човек (8400 kJ / 2000 kcal)

† Дневна вредност не е одредена

Состојки: Протеинска мешавина (протеински изолат* од сурутка [содржи емулгатор: соја лецитин], протеински концентрат* од сурутка, хидролозиран протеински изолат* од сурутка), какао прав со намалена масленост,  вкус, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза,), ензимски комплекс (амилаза, протеаза, целулаза, бета д-галактосидаза). *-од млеко

Вкус

Double Rich Chocolate, Vanilla Ice Cream, Cookies and Cream, White Chocolate Raspberry, Delicious Strawberry

Препорачана употреба: За здрави возрасни лица, земете доволно количество на протеини во текот на денот за да ги исполните дневните потреби со комбинација на високопротеинска исхрана и протеински додатоци во исхраната како дел од балансирана исхрана и програма за вежбање

Начин на употреба: Gold Standard 100% Whey™ е направен за лесно растворање. Едноставно додадете 1 полна дозерка (29,4 g) во 180-240 ml ладна вода и промешајте се додека прашакот целосно не се растопи. Варијација на вкусот може да постигнете со додавање повеќе или помалку вода.

Надополнете го Вашиот шејк: Производот можете да го направите уште подобар за после тренинг доколку го надополните со креатин, глутамин, аминокиселини со разгранет ланец и концентрирани јаглехидрати во прав.

Размислувајте пошироко: Производот може да се користи и за повеќе работи, измешајте го со овесни снегулки, јогурт или додајте го во млекото со кое што ги конзумирате утринските житарици. Можете и да ја зголемите содржината на протеини во мафини и други домашни колачи со додавање на една или две мерици кон рецептот.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!