Gold Core Bcaa High Speed 600gr Mango Orange

1,390 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

Ултимативен раст, сила и опоравок 

  • Неверојатно добра растворливост и брзина на делување
  • ЛЕУЦИН, ИЗО ЛЕУЦИН, ВАНИЛ СО 2:1:1 СООДНОС И ДОДАТОК НА ЦИТРУЛИН МАЛАТ И БЕТА АЛАНИН
  • ВИСОК КВАЛИТЕТ НА СУРОВИНА

Лесно растворлив БЦАА матрикс

action

speed

instanized

bcaa

support

muscle

SKU: 1254 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1390 Поени во вредност од 139 ден!
1,390 ден (17% off)
1 Парче
1,250 ден (26% off)
2+ Парчиња
x
13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Брзо апсорбирачка БЦАА матрица

Gold Core Line BCAA High Speed. Додаток во исхраната. Содржи шеќери и засладувачи. Солубилна БЦАА матрица, бета-аланин, цитрулин малат. Gold Core Line BCAA High Speed е додаток во исхраната кој содржиаминокиселини со разгранет ланец и Л-цитрулин. Gold Core Line BCAA High Speed содржи Л-леуцин, Л-валин и Л-изолеуцин во однос 2:1:1 кој е оптимален з ателото, бета-аланин и цитрулин малат.

Препорачаната дневна доза е 20 g (4 мерици).

Препорачана употреба: Растворете една порција од производот – 10 g (2 мерици) во 300 ml вода во шејкер. Земете 2 порции дневно. Во деновите кога имате тренинг: првата порција земете ја 30 мин. пред тренинг, втората веднаш по тренингот. Во деновите кога немате тренинг: првата порција земете ја наутро по стапувањето, втората порција меѓу оброци.

Состојки: аминокиселини со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-валин, Л-изолеуцин) (60,0%); малтодекстрини; бета-аланин; цитрулин малат; регулатори на киселост – лимонска киселина; малтична киселина; ароми; згуснувачи – целулозна гума, ксантанова гума; засладувач – сукраклоза; боја за вкус на црна рибизла – азорубин; боја за вкусовите тропик-портокал и манго-портокал – бета каторен; – бета каротен; боја за вкусот на шумско овошје – азорубин.

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и балансирана исхрана и здравиот начин на живот се важни. Азорубинот може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата. Производот може да содржи алергени како на пр.: млеко, соја, пченица, јачмен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Рок на употреба, сериски број и земја на потекло: означено на пакувањето.

 

Активни состојки Во 20 g* Во 10 g
Л-Леуцин 6000,00 mg 3000,00 mg
Л-Валин 3000,00 mg 1500,00 mg
Л-изолеуцин 3000,00 mg 1500,00 mg
Бета-Аланин 1500,00 mg 750,00 mg
Цитрулин малат 1500,00 mg 750,00 mg
    од кои Цитрулин 840,00 mg 420,00 mg

 * дневна доза од производот

 

 

 

 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.