-9%
, ,

Glutamine High Speed 500 gr

Сподели:

FAST ABSORBABLE L-GLUTAMINE MATRIX!

  • SOLUBLE L-GLUTAMINE
  • HIGH SOLUBILITY
  • HIGH ABSORPTION AND HIGH BIOAVAILABILITY

High degree of micronisation of raw material (100 MESH)

Бренд:
Availability:

Нема на залиха

1,350 ден 1,490 ден

Нема на залиха

Лабораториски тестиран, висок квалитет, 100% легален, без допинг, без аспартам, НАССР

Брзо апспрбирачка глутаминска матрица

Аминокиселини и пептиди

Солубилен л-глутамин,содржи засладувачи

Глутамин Хај Спид е високо солубилен додаток во исхраната кој содржи лесно дигестивен л-глутамин. Ова е најчестата аминокиселина во човечкото тело која може да биде кондиционо битна, во случај на интензивна физичка активност. Глутамин Хај Спид содржи чист л-глутамин, со висок степен на микронизација, што значително го намалува времетраењето на периодот од ингестија на аминокиселината до комплетна абсорпција во крвотокот. Глутамин Хај Спид служи како брзо надополнување на нивото на л-глутамин во исхраната и се пие во вкусна течна форма.

Состојки: л-глутамин, малтодекстрини, лимонска киселина, малтична киселина – регулатор на киселост, целулозна гума, ксантан гума – згуснувачи, ароми,сукралоза – засладувач, бета каротен – боја за вкус со мешано овошје; азорубин* – боја за вкус со црна рибизла и цреша. *може да има ефект на активноста и вниманието кај децата.

 

Активни состојки                                                        во 20 г.                                во 10 г.

Л-глутамин                                                                     13 г.                                      6500 мг.

Препорачана употреба: Растворете едно сервирање од производот – 10г (1,5 мерици) во 250 мл вода во шејкер. Во зависност од Вашите потреби, земете 1-2 дози во денот. Во денови на тренинг: првата доза земете ја 30 минути пред физичка активност, а втората веднаш по активноста. Во деновите кога немате тренинг: првата доза се пие наутро по станувањето, а втората помеѓу два оброци.

 

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.