fbpx
-21%
, , ,

Glutamass POWDER 600 gr

Сподели:
Glutamass POWDER е додаток во исхраната со чист Л-глутамин во прав. Glutamass POWDER е соодветен за спортисти кои практикуваат интензивни физички вежби.
Бренд:
Достапно:

На залиха

1,490 ден 1,890 ден

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1490 Поени во вредност од 149 ден!

Glutamass POWDER

Без вкус             120 дози            600 g нето тежина

Додаток во исхраната

Нутритивни информации

Дневна доза: 1 мерица (5 g)

Л-глутамин             5000 mg

 

СОСТОЈКИ: Л-глутамин.

Употреба: Додадете 1 лажичка (5 g) во 200 ml вода или друг пијалок и земајте еднаш во текот на денот или после тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!