Glendale Softshell Jacket – Black

Сподели:
 • Hooded
 • Logo on the sleeve
 • Windproof
 • Toggle drawcord
 • Pockets with zippers
 • Available in two colors
Бренд:

4,390 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 4390 Поени во вредност од 439 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 4390 Поени во вредност од 439 ден!
Исчисти

Glendale Softshell Jacket – Black

 

 • Hooded
 • Logo on the sleeve
 • Windproof
 • Toggle drawcord
 • Pockets with zippers
 • Available in two colors

 

Step up your game with the Glendale Softshell Jacket. The jacket is perfect to wear when you’re going outside, for example when you’re on your way to the gym. Since it’s hooded and windproof, the Glendale Softshell Jacket will protect you from the rain and wind. The jacket has a toggle drawcord to make it the perfect fit for everyone. It comes with several pockets with zippers, so that you can safely store your stuff. The Glendale Softshell Jacket is available in two colors; black and navy blue. Get yours now!

SKU: Недостапно Категорија:

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.