-22%
, , , ,

GALVANIZE ZMB PRO | 60 caps

Сподели:
  • Формула со цинк, магнезиум и витамин Б6
  • Витамини и минерали
Бренд:

690 ден 890 ден

Спореди

ZMB PRO

Формула со цинк, магнезиум и витамин Б6

Витамини и минерали

46,1 g нето тежина 60 капсули

Omega 3 е додаток на исхраната во капсули. Неговите активни состојки се комбинација од цинк, магнезиум и пиридоксин (витамин Б6), кои обезбедуваат голем број здравствени придобивки. Само за именување неколку, овие состојки придонесуваат за нормална синтеза на протеини (цинк, магнезиум), за одржување на нормални коски (цинк, магнезиум), за одржување на нормалните нивоа на тестостерон во крвта (цинк), кон нормалниот метаболизам на јаглени хидрати (цинк), до нормален енергетски метаболизам (магнезиум, Б6) и заштита на клетките од оксидативен стрес (цинк, магнезиум) *.

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

 

Нутритивни информации
Сервирање: 1 капсулa Вкупно сервирања во пакувањето: 60
Количина во сервирање   *%ПДВ
Магнезиум 350 mg 93%  
Цинк 10,4 mg 104%  
Витамин Б6 1,3 mg 92%  
*%ПДВ: препорачан дневен внес за возрасни, по сервирање.  

 

Состојки: рибино масло, обвивка на капсулата (желатин, глицерин, прочистена вода), антиоксидант (ДЛ-алфа-токоферол).

Препораки за употреба и складирање: Земете една капсула дневно, со храна.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “GALVANIZE ZMB PRO | 60 caps”

Сè уште нема оценки.