, ,

GALVANIZE OMEGA3 | 100 caps

Сподели:
  • Омега 3 со висока содржина на DHA и
  • ЕРА Рибино масло 
Бренд:

690 ден

Спореди

OMEGA 3 Масни киселини

Омега 3 со висока содржина на DHA и ЕРА Рибино масло 

136,5 g нето тежина 100 капсули

Omega 3 е додаток на исхраната во мека гел капсула која содржи извори на EPA и DHA масни киселини. Овие добри масни киселини придонесуваат за нормална функција на срцето (DHA и EPA)*. Корисен ефект се постигнува со дневна доза од 250 mg на EPA и DHA.

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

 

Нутритивни информации    
Сервирање: 2 капсули   Вкупно сервирања во пакувањето: 50
Количина во сервирање    
Рибино масло

Од кое

EPA (еикозапентанонска киселина)

DHA (докосахексаеноична киселина)

2000 mg

 

360 mg

240 mg

 

Состојки: рибино масло, обвивка на капсулата (желатин, глицерин, прочистена вода), антиоксидант (ДЛ-алфа-токоферол).

Препораки за употреба и складирање: Земете една капсула два пати дневно, со храна.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “GALVANIZE OMEGA3 | 100 caps”

Сè уште нема оценки.