GALVANIZE OMEGA3 | 100 caps

690 ден

  • Омега 3 со висока содржина на DHA и
  • ЕРА Рибино масло 
SKU: 1333 Бренд:

/

17 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

OMEGA 3 Масни киселини

Омега 3 со висока содржина на DHA и ЕРА Рибино масло 

136,5 g нето тежина 100 капсули

Omega 3 е додаток на исхраната во мека гел капсула која содржи извори на EPA и DHA масни киселини. Овие добри масни киселини придонесуваат за нормална функција на срцето (DHA и EPA)*. Корисен ефект се постигнува со дневна доза од 250 mg на EPA и DHA.

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.