-37%
, , , , , , , , , , ,

GALVANIZE MAX BLAST | 300 GR

Сподели:

МОЌНА PRE-WORKOUT ФОРМУЛА КОЈА ДАВА ЕКСПЛОЗИВНА ЕНЕРГИЈА

  • 191 мг кофеин
  • 3310mg креатин монохидрат
  • Освежувачки вкусови
  • Одлична мешавина
Бренд:

690 ден 1,090 ден

MAX BLAST

Моќна формула за пред тренинг која обезбедува експлозивна енергија

Со вкус на ананас

   300 g нето тежина 5 g засилувач на азотен оксид 200 mg кофеин 15 сервирања

Max Blast со вкус на ананас е додаток на исхраната со засладувачи во прав за пиење пред тренинг.

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза. Овој производ содржи значителна количина на кофеин по порција (200 mg). Поради оваа причина не го комбинирате со други стимуланси! Доколку користите лекови за срце, ментални или било какви други здравствени состојби, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Бета-аланинот може да предизвика безопасно чувство на трнење на кожата. Овој производ содржи модификатор на апсорпција кој може да влијае на вашите лекови.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

 

Нутритивни информации    
Сервирање: 20 g   Вкупно сервирања во пакувањето: 15
Количина во сервирање   %ПДВ*
Креатин монохидрат

(88% креатин)

3310 mg
Бета-аланин 2900 mg
Л-аргинин 2500 mg
Л-цитрулин малат 2500 mg
Л-таурин 500 mg
Л-метионин 200 mg
Л-тирозин 200 mg
Coffeine® 191 mg
Магнезиум 120 mg 32%
Пуфериран креатин (Kre-Alkalyn®)

(88% креатин)

100 mg
Екстракт од зелен чај

(макс. 9% кофеин)

100 mg
Bioperine®

(мин. 95% пиперин)

5 mg
Витамин Б6 1,4 mg 100%
Вкупно количина на кофеин 200 mg
Вкупно количина на креатин 3000 mg
*%ПДВ: Препорачан дневен внес за возрасни лица, во сервирање.

Состојки: малтодекстрин, креатин монохидрат, бета-аланин, Л-аргинин, Л-цитрулин ДЛ-малат 2:1, арома (ананас), регулатор на киселост (безводна лимонска киселина), Л-таурин, агенси против згрутчување, (трикалциум фосфат, силициум диоксид), Л-метионин, Л-тирозин, магнезиум оксид, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Coffeine® (природен безводен кофеин од кафе) [Coffeine® е лиценциран заштитен знак на Cambridge Commodities Limited.], Camellia sinensis (лист) 3-4: 1 екстракт, Kre-Alkalyn® (пуфериран креатин монохидрат), бои (куркумин, цвекло црвена), Bioperine® (екстракт од Piper nigrum (плод) 50:1) [Bioperine® е регистрирана трговска марка на Sabinsa Europe GmbH.], Пиридоксин HCL.

Препораки за употреба и складирање: Препорачаната дневна доза е 1 сервирање (1,5 дозер). Земете едно сервирање и измешајте го со 350 ml вода, 20-30 минути пред тренинг. Лицата кои се осетливи на стимуланси треба да ја тестираат својата толеранција со земање на помало сервирање. По 6 недели употреба, направете 5-дневна пауза. Не го земајте производот помалку од 4 часа пред спиење.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “GALVANIZE MAX BLAST | 300 GR”

Сè уште нема оценки.