-13%
, , , , , , , ,

GALVANIZE FURY PUMP | 330 GR

Сподели:
  • Засилувач на азотниот оксид за енергија и пумпање
Бренд:

1,290 ден 1,490 ден

Спореди

FURY PUMP

Засилувач на азотниот оксид за енергија и пумпање

Со вкус на манго

     330 g нето тежина 3 g креатин 3,6 g засилувач на азотен оксид 30 сервирања

Fury Pump е додаток на исхраната за пиење во прав со засладувачи и вкус на манго. Содржината на креатин ги засилува физичките перформанси во последователни краткотрајни вежби со висок интензитет – (со дневен внес од најмалку 3 g), додека витаминот Б6 има синергетско влијание преку придонесување кон нормалниот енергетски метаболизам*. Оваа формула, исто така, е збогатена со голем број на билни екстракти, бета-аланин, Л-карнитин и други амино киселини.* Овие здравствени барања се одобрени од Европската агенција за безбедност на храната (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза. Бета-аланинот може да предизвика безопасно чувство на трнење на кожата. Овој производ содржи модификатор на апсорпција кој може да влијае на вашите лекови.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

 

Нутритивни информации    
Сервирање: 11 g    Вкупно сервирања во пакувањето: 30
Количина во сервирање   %ПДВ*
Креатин монохидрат

(88% креатин)

3278 mg
Л-цитрулин ДЛ-малат 2000 mg
Бета-аланин 1500 mg
Л-аргинин 1000 mg
Л-таурин 600 mg
Л-карнитин Л-тартрат

(68% Л-карнитин)

500 mg
Креатин пируват

(58% креатин)

200 mg
Л-хистидин хидрохлорид

(74% Л-хистидин)

200 mg
Екстракт од Panax Ginseng 50 mg
Екстракт од Rhodiola Rosea 15 mg
Bioperine®

(мин. 95% пиперин)

5 mg
Витамин Б6 1,4 mg 100%
Вкупно количина на креатин 3000 mg

 

*%ПДВ: Препорачан дневен внес за возрасни лица, во сервирање.

Состојки: Креатин монохидрат, Л-цитрулин ДЛ-малат 2:1, бета-аланин, Л-аргинин, малтодекстрин, Л-таурин, Л-карнитин Л-тартарат, арома (Манго), агенси против стврднување (трикалциум фосфат, силициум диоксид), Киселински регулатор (безводна лимонска киселина), креатин пируват, Л-хистидин хидрохлорид, засладувачи (ацесулфам K, сукралоза), бои (бета каротени), Panax ginseng (корен) 4:1 екстракт, Rhodiola rosea (root) 20:1 екстракт , Bioperine® (екстракт од Piper nigrum (плод) 50: 1) [Bioperine® е регистрирана трговска марка на Sabinsa Europe GmbH.], пиридоксин хидрохлорид.

Препораки за употреба и складирање: Земете едно сервирање (11 g – дозер наполнет до линијата на која што пишува 15 ml) и измешајте го со 300 ml вода, 15-30 минути пред тренинг. По 6 недели употреба, направете 5-дневна пауза.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “GALVANIZE FURY PUMP | 330 GR”

Сè уште нема оценки.