GALVANIZE D-FAT NITE | 90 caps

Сподели:
  • Управување со телесната тежина
  • Без стимуланти
Бренд:
Availability:

Нема на залиха

990 ден

Нема на залиха

Спореди

D-FAT NITE

Управување со телесната тежина

Без стимуланти

73,7 g нето тежина 90 капсули

D-Fat NITE е додаток на исхраната во капсули дизајниран да ги поддржи вашите цели за управување со тежината додека спиете. Многу слични формули вклучуваат кофеин, правејќи ги овие производи непогодни за консумирање пред спиење или за непрекината долгорочна употреба. Меѓу деветте активни состојки, ќе најдете извори на витамин Б6, магнезиум и цинк.

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза. Содржи состојки кои влијаат на водената рамнотежа на телото, затоа пијте доволно количество вода!

 

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

 

Нутритивни информации    
Сервирање: 3 капсули       Вкупно сервирања во пакувањето: 30
Количина во сервирање   %ПДВ*
Екстракт од глог 600 mg  
Екстракт од Plantago ovata 500 mg  
Хитозан 400 mg  
Инулин 300 mg  
Екстракт од горчлив портокал

(10% синефрин)

150 mg  
Магнезиум 83 mg 22%
Цинк 8 mg 80%
Витамин Б6 1,4 mg 100%
Хром 12 µg 30%

 

*%ПДВ: Препорачан дневен внес за возрасни лица, во сервирање.

Состојки: Crataegus monogyna (лист) 8:1 екстракт, Plantago ovata (семе) 10:1 екстракт, хитозан (органско ткиво од морски ракчиња), говедски желатин (како обвивка на капсулата), инулин (од корен на цикорија), Citrus aurantium (плод) 15:1 екстракт, магнезиум оксид, цинк оксид, боја (титаниум диоксид), пиридоксин хидрохлорид, хром пиколинат.

Препораки за употреба и складирање: Земете 3 капсули дневно, по последниот оброк.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “GALVANIZE D-FAT NITE | 90 caps”

Сè уште нема оценки.