fbpx
-20%
, ,

GALVANIZE BCAA 811

Сподели:
  • Сооднос 8: 1: 1 БЦАА
  • Извонредна растворливост
  • Одличен вкус
Бренд:

1,850 ден 2,300 ден

Избриши
Спореди

BCAA 8:1:1

Аминокиселини со разгранет ланец со висок однос меѓу леуцин, изолеуцин и валин

5 g ВСАА / сервирање • без додадени шеќери

овошен пунч вкус

420 g нето тежина  •  70 сервирања

BCAA 8:1:1 е аминокиселински напиток со вкус на овошен пунч во прав со засладувачи. BCAA 8:1:1 обезбедува три есенцијални аминокиселини (леуцин, изолеуцин и валин во зголемен сооднос од 8: 1: 1 за да го поддржите вашето тело со повисоко ниво на леуцин). Овие аминокиселини се од групата на есенцијални аминокиселини (приближно околу 35% од вкупните есенцијални аминокиселини), така се наречени бидејќи телото не може да ги синтетизира. Единствениот извор на преку кој може да се внесат е храната или додатоците во исхрана.

BCAA 8:1:1 е дизајниран за амбициозни спортисти и активни лица. Дополнително оваа формула: 1. има одличен вкус и 2. може брзо да се дигестира, поради неговата течна форма.

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

SKU: Недостапно Категории: , ,
Нутритивни информации      
Сервирање: 6 g Вкупно сервирања во пакувањето: 70        
  Во 100 g Во 6 g ПДВ%*
Енергија 1981 kJ/472 kcal 100 kJ/24 kcal 1,2%
Масти

– од кои заситени

0 g

0 g

0 g

0 g

0%

0%

Јаглехидрати

– од кои шеќери

2,9 g

0,5 g

<0,5 g <0,5 g 0,1%

0%

Влакна 0 g 0 g 0%
Протеини 0 g 0 g 0%
Сол 0 g 0 g 0%
*ПДВ%: Препорачана дневна вредност за возрасни во сервирање (8400 kJ / 2000 kcal).
Количина Во 100 g Во 6 g  
Л-леуцин 67 g 4 g
Л-изолеуцин 8,3 g 0,5 g
Л-валин 8,3 g 0,5 g

Состојки: инстант Л-леуцин, инстант Л-изолеуцин, инстант Л-валин, регулатор на киселост (лимонска киселина анхидрид), вкус (овошен пунч), боја (цвекло црвена), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К).

Препораки за употреба и складирање: Земете една порција (6 g – една мерица) и измешајте со 350 ml вода. Користете го овој производ 30-40 минути пред тренинг и кратко време по тренинг, или пред спиење. Во деновите кога немате тренинг овој производ можете да го консумирате помеѓу оброци. Земете една или две порции дневно.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.