, , ,

GALVANIZE 212 FAHRENHEIT | 60 CAPS

Сподели:

МЕШАВИНА ОД АКТИВНИ СОСТОЈКИ 

  • 800mg L-Карнитин
  • 172 мг кофеин
  • Екстракт од зелен чај од 200 мг
  • Екстракт од 100 мг Гуарана
Бренд:

990 ден

Спореди

212 FAHRENHEIT

Уникатна мешавина на активни состојки за оптимален метаболизам на мастите

Термогеник

50 g нето тежина 60 капсули

212 Fahrenheit е напреден додаток во исхраната во каусули за одржување на телесната тежина со 8 активни состојки: Л-карнитин Л-тартрат, кофеин (од природни извори), Bioperine® и екстракт од Coleus forskohlii. Исто така додадовме и Витамин Б6 кој учествува во нормалниот енергетски метаболизам и во намалување на заморот и истоштеноста*.

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза. Овој производ содржи значителна количина на кофеин по порција (200 mg). Поради оваа причина не го комбинирате со други стимуланси! Доколку користите лекови за срце, ментални или било какви други здравствени состојби, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ содржи модификатор на апсорпција кој може да влијае на вашите лекови.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Нутритивни информации    
Сервирање: 2 капсули  Вкупно сервирања во пакувањето: 30        
Количина во сервирање   ПДВ%*
Л-карнитин Л-тартрат

(68% Л-карнитин)

800 mg
Екстракт од зелен чај

(максимум 9% кофеин)

200 mg
Coffeine® 172 mg
Екстракт од горчлив диња 128 mg
Екстракт од Гуарана

(минимум 10% кофеин)

100 mg
Екстракт од Coleus forskohlii

(максимум 12% Форсколин)

20 mg
Bioperine®

(мин. 95% пиперин)

5 mg
Витамин Б6 1.4 mg 100%
Вкупен износ на кофеин 200 mg

 

*ПДВ%: Препорачана дневна вресност за возрасн во сервирање.

Состојки: Л-карнитин Л-тартрат, говедски желатин (како обвивка на капсулата), Camellia sinensis (лист) 3-4:1 екстракт, Coffeine® (природен анхидриден кофеин од кафени зрна) [Coffeine® i е лиценцирана трговска марка на Cambridge Commodities Limited.], Momordica charantia (плод) 15:1 екстракт, Paullinia cupana (семе) 2-4:1 екстракт, Coleus forskohlii (корен) 25-35:1 екстракт, Bioperine® (Piper nigrum (плод) 50:1 екстракт) [Bioperine® е регистрирана трговска марка на Sabinsa Europe GmbH.], боја (титаниум диоксид), агенс против згрутчување (силициум диоксид), пиридоксин хидрохлорид.

 

Препораки за употреба и складирање: Земете една капсула 2 пати дневно, 20-30 минути пред оброк. По 6 неделна употреба направете пауза од 5 дена. Не го земајте производот помалку од 4 часа пред спиење

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “GALVANIZE 212 FAHRENHEIT | 60 CAPS”

Сè уште нема оценки.