GALVANIZE 100 WHEY 32 GR

Original price was: 80 ден.Current price is: 60 ден.

  • 24g високо квалитетен протеин
  • Нема додаден шеќер
  • Неверојатен  вкус
  • 100% инстант за лесно мешање
SKU: 2398 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 30 Поени во вредност од ден!
x
16 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

100 WHEY

Супериорна матрица на протински концентрат од сурутка и CFM (“Cross-Flow” микрофилтриран) протеински изолат од сурутка  •  збогатен со DigeZyme®, без додадени шеќери

23 g протеини / сервирање

100 Whey е протеински напиток со вкус на чоколадо кокос во прав со засладувачи за поддршка на високо-протеинска диета. Научно е докажано дека комбинацијата на интензивни физички вежби и зголемен внес на протеини доведува до раст и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски*. Покрај работењето само со висококвалитетни производители на суровини, ние ги тестираме нашите протеини преку ригорозни анализи, што резултира со производ кој исто така има одличен вкус. 100 Whey го збогативме со DigeZyme® дигестивни ензими (DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH).

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

Дополнителни информации
Flavor

Chocolate Coconut

,

Strawberry White Chocolate

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.