-22%
, ,

GALVANIZE 100 ISOLATE | 2000 gr 80 servings

Сподели:

100 ИСОЛАТ е одличен избор за:

🔥100 Isolate CFM® Volactive®
👉100% патентирана форма на изолат ЦФМ со додаток на Л Глутамин
😮Изработен од 100% Volactive® суровина со највисок квалитет во светот
😋Неодолив вкус
😏Нула шекер, јагленихидрати и масти

  • оние кои бараат извор на висок квалитет на протеини
  • спортисти со големи очекувања
  • поединци кои се едноставно на диета
Бренд:

3,490 ден 4,490 ден

Исчисти

100 Isolate е протеински напиток со вкус на ванила во прав со засладувачи. Научно е докажано дека комбинацијата на интензивни физички вежби и зголемен внес на протеини доведува до раст и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски*. Покрај работењето само со висококвалитетни производители на суровини, ние ги тестираме нашите протеини преку ригорозни анализи, што резултира со производ кој исто така има одличен вкус.

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

 

SKU: Недостапно Категории: , ,
Нутритивни информации      
Сервирање: 25 g Вкупно сервирања во пакувањето: 28/80        
  Во 100 g Во 25 g ПДВ%*
Енергија 1493 kJ/355 kcal 373 kJ/89 kcal 4%
Масти

– од кои заситени

0 g

0 g

0 g

0 g

0%
Јаглехидрати

– од кои шеќери

3,5 g

2,5 g

0,9 g

0,6 g

0,3%

0,7%

Протеини 84 g 21 g 42%
Сол 0,95 g 0,24 g 4%
*ПДВ%: Препорачана дневна вредност за возрасни во сервирање. (8400 kJ / 2000 kcal)
Количина Во 100 g Во 25 g  
Л-глутамин 1000 mg 250 mg

 

Состојки: “Cross-Flow” микрофилтриран протеински изолат од сурутка (од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин), вкус (ванила), Л-глутамин, натриум хлорид, згуснувач (ксантанова гума), засладувачи (ацесулфам K, сукралоза).

 

Аминокиселински профил во 100 g протеин
Есенцијални аминокиселини Условно есенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Леуцин ** Глутамична киселина Аспартамска киселина
Лизин Леуцин ** Аланин
Треонин Лизин Серин
Изолеуцин ** Треонин Глицин
Валин ** Изолеуцин **
Фенилаланин    
Метионин    
Хистидин    
Триптофан    
Вкупно:             47,5 g 30,5 g 22,0 g
**Вкупно аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА): 22,9 g

 

100 ISOLATE

Cross-Flow” микрофилтриран (CFM) протеински изолат од сурутка

21 g протеин / сервирање • без додаден шеќер • дополнително додаден Л-глутамин

Ванила вкус

Препораки за употреба и складирање: Додадете едно сервирање (25 g – ¾ дозер) во 200 ml вода или млеко со намалена масленост. Земете две сервирања во деновите кога имате тренинг. Земете едно сервирање по тренинг и уште едно сервирање меѓу оброци.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.