GABA Gold – 80 Caps

Сподели:

Аминокиселина во форма на капсула

  • 3Г γ-аминобутирична киселина по порција
  • Идеално за спортисти со зголемен протеински метаболизам
  • Вклучени во метаболизмот на глутамин и ГАБА
Бренд:
Availability:

На залиха

1,190 ден

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1190 Поени во вредност од 119 ден!

Додаток во исхраната со гама аминобутерна киселина во прав во форма на капсули. Додатоците во исхранат не треба да се употребуваат како замена за разновидна балансирана осхрана и здрав начин на живот. Чувајте подалеку од дофат на деца. Доколку производот додека не е отворен се чува на ладно и суво место, рок на траење и сериски број: означено на пакувањето. По отварањето, да се употреби брзо. Чувајте подалеку од директна топлина и светлина.

Состав: Гама аминобутерна киселина во прав (ГАБА во прав) (85,1%), капсула (желатин), сепарациски агенси (силициум диоксид, магнезиум стеарат), бои (железо оксид и железо хидроксид, титаниум диоксид).

/Содржина/:

= 80 капсули (1175 mg секоја) = 26 дози

℮ 94 g

Категорија:

Нутритивни факти во дневна доза (3 капсули)

Енергија 41 kJ / 10 kcal, гама аминобутерна киселина (ГАБА): 3000 mg/

Препорачана доза: Земете 3 капсули дневно, препорачливо пред спиење, со големо количество течност (200 ml). Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.