G-Bomb 2.0 500gr Ice Tea

1,390 ден

Multi component glutamine matrix

  • 8 ingredients
  • Multiple glutamines
  • AKG
  • Bioperine®
  • Sugar free!

 

SKU: 3147 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1390 Поени во вредност од 139 ден!
x
13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

G-BOMB е мултикомпонентна, напредна мешавина од глутамини која обезбедува различни глутамини и други супстанци од ова “семејство”. Фолната киселина во сложената формула G-BOMB ги обезбедува следните придобивки*: придонесува за намалување на заморот и истоштеноста / придонесува за нормална синтеза на аминокиселини / придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем / придонесува за нормално формирање на крв / придонесува за нормален метаболизам на хомоцистеин / придонесува за нормална психолошка функција / има улога во процесот на клеточната делба.

Мулти-компонентна глутаминска матрица

8 состојки / повеќе глутамини / Bioperine®/ без шеќер!

Додаток во исхраната во прав со глутамин, фолна киселина, алфа кетоглутарна киселина и залсадувачи

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.