fbpx
-14%
,

Flex Box Cross Trec 20 x 15 Гр

Сподели:

НОВО И ЕДИНСТВЕНО НА ПАЗАРОТ !!!

  • Најмоќен производ од овој тип на пазарот !!!
  • Препорачано за луѓе кои тренираат професионално за превенција и опоравок од повреди
  • Содржи два типа на колаген – type I и type II, кои се дел од коските и рскавиците во телото
  • Обезбедува иновативни микрокапсули на omega-3, glucosamine sulfate, chondroitin sulfate and hyaluronic acid
Бренд:

60 ден1,200 ден

Избриши
Спореди

+CROSSTREC FLEX BOX

ПОДДРШКА НА ЗГЛОБОВИТЕ

20 ќесички х 15 g. / нето 300 g

FLEXBOX поддршка на зглобовите

CROSSTREC FLEX BOX. Додаток во исхраната. Нутритивен комплекс за коски и зглобови. Со вкус на вишна-грејпфрут. . Содржи засладувачи, Нето тежина 20 х 15 g. CROSSTREC FLEX BOX е мултикомпонентна формула дизајнирана за спортисти кои се изложени на висок ризик од повреда како што е функционалниот тренинг. Овој производ содржи лесно апорбирачки тип I и II колаген хидролизат, глукозамин, хондроитин и хијалуронска киселина. CROSSTREC FLEX BOX исто така содржи и концентрирани масни киселини од семејството омега-3 со птекло од иновативно микроенкапулирано рибино масло и витамин Ц, кој промага за нормалното создавање на колаген. Тоа овозможува нормална функција на коските и ‘рскавицата. Препорачаната дневна доза е 15 g. (една ќесичка).

 

Активни состојки во 15 mg.
NUTRI-FLEX МЕШАВИНА
Хидролизиран колаген тип  I 6000,00 mg.
Омега-3 масни киселини 360,00 mg.
   од кои EPA (Еикосапентаноична киселина) 108,00 mg.
   од кои DHA (Докосахексаноична киселина) 72,00 mg.
Глукозамин сулфат 2 KCI 500,00 mg.
Хидролизиран колаген тип II 500,00 mg.
Хондроитин сулфат 200,00 mg.
Витамин Ц 120,00 mg. (150%*)
Хијалуронска киселина 20,00 mg.
*Препорачана дневна вредност

 

СОСТОЈКИ: хидролизиран колаген тип I; MEG-3® пршок – микроенкапулирано рибино масло [60% рафинирано рибино масло; желатин; натриум фосфат, калциум силикат; малтодекстрини; регулатор на киселост – натриум аскорбат, лимонска киселина, масло од семе од репка; арома; антиоксидант – токоферол екстракт; сончогледово масло], малтодекстрини; регулатор на киселост – лимонска киселина, малтична киселина, глукозамин сулфат 2KCL, хидролизиран колаген тип II, хондроитин сулфат, арома, витамин Ц (л-аскорбинска киселина), засладувач – сукралоза, натриум хијалуронат, боја – азорубин.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: Растворетеја препорачаната дневна порција од производот – 15 g. (една ќесичка) во 300 ml. вода со користење на шејкер. Се препорачува да се зема веднаш по оброк.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Flex Box Cross Trec 20 x 15 Гр”

Сè уште нема оценки.