FAT DIRECT 60 caps

990 ден

Absolutely unique fat burner which perfectly combines power of natural extracts and the latest technologies.

SKU: 3770 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!
x
11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Нутритивни факти

Во 100g Во 1 капсула
Екстракт од зелено кафе 85271 mg 1100 mg
Екстракт од Garcinia cambogia 8929 mg 125 mg
Екстракт од wakame морска трева 343 mg 4,8 mg
Рибино масло 14286 mg 200 mg

1 капсула: 1400 mg. Нето маса: 84 g (60 капсули)

 

FAT DIRECT. Додаток на исхраната.

Препорачана доза: земете 1 капсула еднаш дневно, препорачливо 30 минути пред спиење. Земете најмногу 1 капсула дневно. Употребувајте според препорачаната доза, проголтајте ја капсулата со доволно количество вода. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

 

Состојки: желатинска капсула (говедски желатин, навлажнувач глицерол, вода, средства за боење E171, E120, E172 и E163), екстракт од зелено кафе Coffea arabica (мин. 45 % хлорогена киселина), масло од соја, рибино масло, екстракт од Garcinia cambogia (60% хидроксицитрична киселина), кокосово масло, емулгатор: соја лецитин, згуснувач: пчелин восок, екстракт од wakame морска трева Undaria pinnatifida (50% фукоксантин).

 

Алергените се означени со задебелени букви.

 

Производот не служи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана или здрав начин на живот. Не е наменет за деца, бремени жени или доилки! Чувајте надвор од дофат на деца! Чувајте на суво место на температура до 25°C надвор од директна сончева светлина. Не го замрзнувајте производот. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.