EXTREME ADRENALINE GEL – 90G | 2 SERVINGS

110 ден

SKU: 47dc5591fec1 Бренд:

/

19 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Extreme Adrenaline Gel. Додаток во исхраната, содржи засладувачи. Висока содржина на кофеин. Не се препорачува за деца или бремени жени или доилки (100 mg во сервирање – 45 g).

Препорачаната дневна доза е 90 g (1 пакување).

Препорачана употреба: Земете 45 – 90 g од гелот (0,5 – 1 пакување = 3 – 6 големи лажици) во мали порции веднаш по тренинг. Не го комбинирјте со други производи кои содржат кофеин! Ве молиме имајте предвид дека производот има силен стимулирачки ефект, не го земајте пред спиење!

Нутритивна вредност (во 100 g / 45 g): Енергетска вредност (252 kJ / 59 kcal) / (120 kJ / 28 kcal); масти 0,01 g / 0,00 g, од кои заситени масни киселини 0,00 g / 0,00 g; јаглехидрати 14,76 g / 7,01 g, од кои шеќери 14, 37 g / 6,83 g; протеини 0,06 g / 0,03 g; сол 0,00 g / 0,00 g. Активни состојки (во 90 g / 45 g): декстроза 15 g / 7,50 g; бета аланин 2,00 g / 1,00 g; Л-тирозин 1,00 g / 0,50 g; цитрулин малат 1,00 g / 0,50 g; таурин 1,00 g / 0,50 g; инозин 500,00 mg / 250,00 mg; безводен кофеин 200,00 mg / 100,00 mg; екстрактод зелен чај (Camelia Sinensis) [80% Полифеноли, 30% EGCG] 100,00 mg / 50,00 mg; екстракт од горчлив портокал (Citrus Aurantium) [ 30% синефрин] 35,00 mg / 17,50 mg.

Состав: вода, декстроза, бета аланин, л-тирозин, цитрулин малат, таурин, згуснувачи (гуар гума, ксантанова гума), инозин, арома, безводен кофеин, конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), екстракт од зелен чај (Camelia sinensis) [80% полифенол, 30% EGCG], боја, регулатор на киселост (лимонска киселина, калиум хидроксид), екстракт од горчлив портокал (Citrus Aurantium) [30% синефрин], засладувач – сукралоза.

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Не го користете производот доколку имате проблеми со проблеми со крвотокот или осетливост на кофеин. Не го комбинирајте со алкохол! Разновидната и балансирана исхрана и здравиот начин на живот се важни.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Рок на употреба, сериски број и земја на потекло: означено на пакувањето.

 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.