Exercise Mat 90 x 50 cm

Сподели:

Exercise Mat 90 x 50 cm is a simple, yet effective accessory not only for aerobics and yoga, but for other kinds of exercises as well.

Бренд:

250 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 250 Поени во вредност од 25 ден!

Exercise Mat 90 x 50 cm is a simple, yet effective accessory not only for aerobics and yoga, but for other kinds of exercises as well. The mat’s dimensions are 90 x 50 x 0.8 cm. Exercise Mat 90 x 50 cm is made of lightweight polyethylene material.

Technical description:

  • Soft anti-slip surface
  • Perfect impact and noise absorption
  • Great insulations
  • Material: 100% polyethylene
  • Dimensions: length 90 cm x width 50 cm x height 0.8 cm
  • Suitable for gyms and fitness centres
  • Made of materials safe for human health
Категорија:

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Exercise Mat 90 x 50 cm”

Сè уште нема оценки.