-32%
, , , , , , ,

ESSENTIAL AMINO ENERGY 270 gr | 30 serv

Сподели:
  • Обезбедување на есенцијални аминокиселин
  • Енергија
  • Подобрен фокус
Бренд:

1,490 ден 2,190 ден

Додаток во исхраната со аминкиселини со овошен вкус подготвен за мешање во прав со кофеин, витамин Ц и засладувачи.

Висока содржина на кофеин (100 mg / сервирање). Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки.

Essential Amino Energy

витаминот Ц учествува во нормалниот енергетски метаболизам

Кофеинот придонесува за зголемена будност и подобра концентрација

Нето тежина: 270 g ℮ | / 30 сервирања

Информации за алергени: содржи соја (лецитин), може да содржи: млеко, глутен, јајца, јаткасто овошје и кикирики.

Нутритивни информации

Сервирање: 2 рамни мерици (9 g); вкупно дози во пакувањето: 10/30

Типични вредности Во 9 g
Енергија 124 kJ / 30 kcal
Витамин Ц 24 mg (30%*)
Аминокиселини 5,0 g
Л-глутамин 1000 mg
Таурин 500 mg
Л-аргинин 500 mg
Бета-Аланин (како CarnoSyn®) 350 mg
Л-тирозин 250 mg
Л-хистидин 200 mg
Л-лизин хидрохлорид 200 mg
Аминокиселини со разгранет ланец 2 g
   Л-Леуцин 1000 mg
   Л-изолеуцин 500 mg
   Л-Валин 500 mg
Кофеин 100 mg
Екстракт од зелен чај 100 mg
Екстракт од зеленo кафе 25 mg

*% од референтна вредност.

СОСТАВ: мешавина од аминокиселини (Л-глутамин, Л-леуцин, Л-аргинин, таурин, Л-изолеуцин, Л-валин, бета-аланин како CarnoSyn®, Л-тирозин, Л-хистидин, Л-лизин хидрохлорид, емулгатор: соја лецитин), регулатори на киселост (лимонска киселина, јаболкова киселина, винска киселина), ароми, бои (цвекло црвена, куркумин, бета каротен), инулин, засладувачи (сукралоза, ацесулфам K), згуснувачи (целулозна гума, ксантанова гума, карагенан), агенси против згрутчување (силициум диоксид, калциум силикат), природен кофеин, екстракт од зелен чај (Camellia sinensis, лист), Л-аскорбинска киселина, екстракт од зелено кафе (Coffea arabica L., плод).

Употреба: Додадете 2 рамни мерици (9 g) во 330 ml ладна вода и измешајте. Се препорачува да се земе едно сервирање дневно, пред, за време или по тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.