, , ,

ELITE PROTEIN BAR Dual Layer 2 x 30gr in one bar

Сподели:
 • 100%  вкусен без чувство на вина
  Dymatize Elite Layer bar е најновиот протеински бар кој може да го конзумирате во секое време без чувство на вина. Супер вкусен и задоволувачки залак кој е со висок процент на протеин и низок процент на шекер.
Бренд:

130 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 130 Поени во вредност од 13 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 130 Поени во вредност од 13 ден!
Исчисти

100%  вкусен без чувство на вина

Dymatize Elite Layer bar е најновиот протеински бар кој може да го конзумирате во секое време без чувство на вина. Супер вкусен и задоволувачки залак кој е со висок процент на протеин и низок процент на шекер.

Во внатрешноста на вкусниот слој од бело или млечно чоколадо има кремаст слој од фини крцкави протеини. Изберете помеѓу вкусниот путер од кикирики или вкусната ванила-карамела. Совршен протеински додаток помеѓу оброци.

Со 24гр протеин, само 1,5гр шекер и најмалку 30% помалку јаглехидрати од регуларните чоколадни барови, новиот Dymatize Elite Layer bar доаѓа во две парчиња.

 • 24 гр протеин во сервирање
 • 1,5 гр шекер
 • намалена количина на јаглехидрати
NUTRITION INFORMATION
Nutrition Information per 100 g pro 60 g (bar)
Energy kJ (kcal) 1542 (369) 925 (221)
Fat 14 g 8,1 g
of which saturates 8,8 g 5,3 g
Carbohydrate 29 g 18 g
of which sugars 2,4 g 1,4 g
of which polyols 25 g 15 g
Fibre 3,3 g 2,0 g
Protein 40 g 24 g
Salt 0,50 g 0,3 g

 

 • 1 порција (2 парчиња) на ден
 • Претерана конзумација може да предизвика лаксативни ефекти.
 • Како дел од разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.
Nutrition Information per 100 g pro 60 g (bar)
Energy kJ (kcal) 1542 (369) 925 (221)
Fat 14 g 8,1 g
of which saturates 8,8 g 5,3 g
Carbohydrate 29 g 18 g
of which sugars 2,4 g 1,4 g
of which polyols 25 g 15 g
Fibre 3,3 g 2,0 g
Protein 40 g 24 g
Salt 0,50 g 0,3 g

Може да содржи траги од кикирики, ореви и глутен.

 • Конзумирајте 1 бар на ден (70 г бар), по тренинг
 • Како дел од избалансирана исхрана и здрав начин на живот
 • Претерана конзумација може да предизвика лаксативни ефекти

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “ELITE PROTEIN BAR Dual Layer 2 x 30gr in one bar”

Сè уште нема оценки.