-6%
, , ,

ELITE 100% WHEY | 2100 gr

Сподели:
 • 25 гр веј протеин со премиум квалитет
 • Секое сервирње содржи 6,0–6,2 гр BCAAs*
 • Низок процент на шекер
 • Без глутен
 • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
Бренд:

3,390 ден 3,590 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 3390 Поени во вредност од 339 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 3390 Поени во вредност од 339 ден!
Исчисти

─ Перфектен протеин за секое време! ─
Дали сте во потрага по протеин за секое време со одлична цена? Било дали за поддршка на мускулниот раст по тренингот или едноставно да го зголемите дневниот внес на протеин. Elite 100% Whey е високо квалитетна формула на протеин, за амбициозни атлети од секое тренинг ниво и за секојдневна употреба.

Исклучиво се потпира на извор од веј протеин. Веј протеинот е брзо абсорбирачки протеин кој ги содржи сите есенцијални аминокиселини потребни за изгдрадба на мускулното ткиво. Овој продукт има низок процент на шекер и е одличен за сите оние атлети кои се грижат за нивниот нутритивен внес. Ова го прави Elite 100% Whey идеален избор за по тренинг или помеѓу оброци

 • 25 гр веј протеин со премиум квалитет
 • Секое сервирње содржи 6,0–6,2 гр BCAAs*
 • Низок процент на шекер
 • Без глутен
 • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
SKU: Недостапно Категории: , , ,
НУТРИТИВНИ ФАКТИ
per 100g per portion (36g*)
Energy kJ (kcal) 1595 (378) 574 (136)
Fat 8,6 g 3,1 g
of which saturates 5,4 g 1,9 g
Carbohydrate 4,3 g 1,6 g
of which sugars 3,4 g 1,2 g
Protein 70 g 25 g
Salt 0,90 g 0,32 g

Аминокиселински профил:

per 100g per portion (36g*)
**L-Valine  4,6 g 1,7 g
**L-Leucine  7,8 g 2,8 g
**L-Isoleucine  4,6 g 1,7 g
L-Alanine 3,9 g 1,4 g
L-Arginine 1,9 g 681 mg
L-Aspartic acid 7,9 g 2,9 g
L-Cysteine 1,7 g 605 mg
L-Glutamic acid 13 g 4,6 g
Glycine 1,4 g 504 g
**L-Lysine 6,9 g 2,5 g
**Histidine 1,3 g 479 mg
**L-Methionine 1,6 g 580 mg
**L-Phenylalanine 2,5 g 883 mg
L-Proline 4,6 g 1,7 g
L-Serin e 4,0 g 1,4 g
**L-Threonine 5,3 g 1,9 g
**L-Tryptophane 1,3 g 479 mg
L-Tyrosine  2,2 g 807 mg

 

СОСТОЈКИ
Whey protein concentrate (milk) (90%), fat reduced cocoa powder, emulsifier (soy lecithin), flavouring, flavour enhancer (potassium chloride), salt, hydrolized whey protein concentrate (milk) (0,5%), whey protein isolate (milk) (0,5%), thickeners (carboxymethylcellulose, xanthan gum, carrageenan), sweeteners (sucralose, steviol glycosides, acesulfame K).
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
 • 1-2 порции на ден. Уживајте во прекрасниот вкус пред тренинг, по тренинг или во било кое време ви е потребен високо протеински напиток.

Сите Dymatize продукти кои го содржат Informed-Sport сертификатот се тестирани за банирани супстанции од world-class sports анти-допинг лабораторијата LGC. 
 Во адиција, Informed-Sport гарантира дека сите продукти се произведени по високи стандарди и се безбедни за употреба за сите атлети.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “ELITE 100% WHEY | 2100 gr”

Сè уште нема оценки.