fbpx
, , , , , , , , ,

CRITICAL GREENS 150 gr – 30 servings

Сподели:

Главни карактеристики

–    Ултимативна супер-зелена мешавина

–    Свеж, природен вкус

–    Користете како дополнување на “five-a-day”

–    Халал сертифициран производ

–    17 супер зелени состојки

Бренд:
Достапно:

На залиха

690 ден

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 690 Поени во вредност од 69 ден!

Critical Greens содржи 17 супер-зелени екстракти вклучувајќи: брокула, целер, спанаќ, пченична трева и кељ во прав – земете ги вашите зелени производи на супер лесен начин. Оваа мешавина може да се додаде во протеински шејк, овошно смути или пак да се измеша со вода за свеж, природен вкус.

 

Главни карактеристики

–    Ултимативна супер-зелена мешавина –    Свеж, природен вкус
–    Користете како дополнување на “five-a-day” –    Халал сертифициран производ
–    17 супер зелени состојки  

Секоја состојка во оваа серија е подложена на строг преглед и тестирање за забранети супстанции пред производство под мониторирана програма. Финалните производи потоа се произведуваат и пакуваат во акредитирана лабораторија со ISO 22000, BRC, GMP и Halal стандарди за да се обезбеди највисоко ниво на сигурност за спортистите кои ги користат.

Внимание: Консултирајте се со лекар пред употребување на производот, доколку имате помалку од 18 години, сте бремени или доите, или доколку имате или се сомневате во некаква медицинска состојба или земате лекови. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Складирајте на ладно, суво место, подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

 

 

Нутритивни информации                                    Сервирање: 1 дозер (5 g) – Вкупно сервирања во пакувањето: 30/60

  во сервирање (5 g) во 100 g
Енергија 47 kJ

11 kcal

948 kJ

227 kcal

Масти 0,15 g 3 g
 Од кои заситени 0 g 0,09 g
Јаглехидрати 0,3 g 6 g
 Од кои шеќери 0 g 0 g
Протеини 2,2 g 44 g
Сол 0 g 0 g
  во сервирање Во 100 g
Протеин од грашок во прав 1960 mg 39 g
Спирулина во прав 700 mg 14 g
Луцерка во прав 300 mg 6 g
Јачменова трева во прав 300 mg 6 g
Пченична трева 300 mg 6 g
Кељ во прав 200 mg 4 g
Спанаќ во прав 200 mg 4 g
Брокула 130 mg 2,6 g
Поточарка 130 mg 2,6 g
Магдонос 130 mg 2,6 g
Целер 130 mg 2,6 g
Морков во прав 130 mg 2,6 g
Корен од ѓумбир 100 mg 2 g
Цвекло во прав 100 mg 2 g
Луцерка (никулци) 80 mg 1,6 g
Зелен чај 80 mg 1,6 g
Бета каротен 18 mg (300%) РВ* 0,4 g

 

Состав: протеин од грашок во прав, спирулина во прав, луцерка во прав, јачменова трева во прав, пченична трева, кељ во прав, спанаќ во прав, брокула, поточарка, магдонос, целер, морков во прав, корен од ѓумбир, цвекло во прав, луцерка (никулци), зелен чај, бета каротен.

Алергените се означени со задебелени букви. Може да содржи: јатки, млеко, глутен, јајца, соја и кикирики.

*РВ – од референтна вредност

Препорачана употреба

Измешајте 1 дозер(5 g) во 250 ml ладна вода, овошен сок или смути. Препорачано е да се земе 1 сервирање дневно.

Дозерот е само за проценка, се препорачува мерење со вага.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!