-9%
, ,

CREAZ – 500g Powder

Сподели:

CreaZ 100% безводен креатин патентирана германска форма Креаз 
– Без Дополнително задржување на вода
– Без Фаза на полнење
– Погоден за употреба и во период на дефиниција
– 30% повисока концентрација од сите останати креатински формули 
-166 порции во едно паковање
-Достапен во капсули и прашок 

Бренд:

990 ден 1,090 ден

Спореди

Додаток во исхраната за спортисти во во прав кој содржи голема доза на креатин. Додатоците во исхранат не треба да се употребуваат како замена за разновидна балансирана осхрана и здрав начин на живот. Чувајте подалеку од дофат на деца. Доколку производот додека не е отворен се чува на ладно и суво место, рок на траење и сериски број: означено на пакувањето. По отварањето, да се употреби брзо. Чувајте подалеку од директна топлина и светлина.

Состав: безводен креатин (CREAZ®) (100%).

/Содржина/:

= 500 g = 166 дози

℮ 500 g

Нутритивни факти во дневна доза (3 g)

 

Енергија <0,1 kJ / <0,1 kcal, креатин (CREAZ®): 3000 mg

Препорачана доза: Измерете 3 g прашок (1 рамна мерица) и измеајте ја со големо количество течност (300 ml), препорачливо пред или по интензивен тренинг. Во денови кога немате тренинг, земете 3 капсули со големо количество течност (300 ml), наутро или пред спиење. За позитивен ефект креатинот треба да се употребува секој ден.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.