CREATINE SPORT – 300gr – 60 servings

Original price was: 990 ден.Current price is: 890 ден.
Ако го купите ова вие заштедувате

Премиум квалитет Креатин Монохидрат

  • Содржи креатин од највисок квалитет во перфектно растворлива форма
  • Со одличен вкус
SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 890 Поени во вредност од 89 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 890 Поени во вредност од 89 ден!
890 ден (10% off)
1 Парче
790 ден (20% off)
2+ Парчиња
x
14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Creatine Sport. Додаток во исхраната со засладувачи. Креатин со додаток на декстроза и таурин. Creatine Sport содржи висококвалитетен креатин во прашок кој перфектно се апсорбира.

Препорачаната дневна доза е 5 g.

Препорачана употреба: Растворете едно сервирање од производот ‒ 5 g (1 дозер) во 250 ml вода, користете шејкер или блендер. Земете 1 сервирање дневно. Во деновите кога имате тренинг: земете 1 сервирање 30 минути пред тренинг или 1 сервирање веднаш по тренинг. Во деновите кога немате тренинг: земете 1 сервирање наутро по станување или 1 сервирање пред спиење.

Состав: креатин монохидрат (60%); декстроза (20%); регулатор на киселост – лимонска киселина; ароми; таурин (5%); концентрат од сок од цвекло за вкус на малина и лубеници; боја за вкус на овошен пунч – бета-каротен; боја за вкус на киви – бакарни комплекси на хлорофили и хлорофилини; засладувач – сукралоза.

 

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се препорачани. Производот може да содржи траги од: млеко, соја, житарки со глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Начин на чување: Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. По отворање користете во рок од 3 месеци.

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

 

 

Активни состојки Во 5 g*
Креатин монохидрат 3000,00 mg
Декстроза 1000,00 mg
Таурин 250,00 mg

*Дневна доза од производот.

 

 

 

Дополнителни информации
Flavor

Kiwi

,

Watermelon

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.