Back to products
Trec Citrulline Synergy 240gr 80servings Original price was: 1,090 ден.Current price is: 890 ден.

Azgard Creatine NANO 300gr 60servings

1,090 ден

Чист креатин нано монохидрат за зголемување на мускулната моќ. Секоја порција обезбедува полни 4,49 g 100% чист креатин монохидрат за да се зголеми мускулната моќ во последователни изливи на краткорочни, висок интензитет, повторени вежби. Зошто креатин нано? содржи 100% чист креатин монохидрат во нано форма што е над 1250 пати помали честички отколку во микронизиран креатин, што ја зголемува ефикасноста на апсорпција.
SKU: 3781 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1090 Поени во вредност од 109 ден!
x
11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Чист креатин нано монохидрат за зголемување на мускулната моќ. Секоја порција обезбедува полни 4,9 g 100% чист креатин монохидрат за да се зголеми мускулната моќ во последователни изливи на краткорочни, висок интензитет, повторени вежби. Зошто креатин нано? содржи 100% чист креатин монохидрат во нано форма што е над 1250 пати помали честички отколку во микронизиран креатин, што ја зголемува ефикасноста на апсорпција.
Поради нивната големина на НАНО, тие почнуваат да се однесуваат повеќе како јони, стануваат многу електростатични и затоа лесно минуваат низ клеточните мембрани, овозможувајќи асимилација директно во крвотокот.

 

Нутритивни факти

Во сервирање: 5 g; вкупно дози во пакувањето: 60

Креатин монохидрат 4490 mg

 

Состав: креатин монохидрат, средство против згрутчување: силициум диоксид.

Информации за алергени: Може да содржи житарки (глутен)сојамлеко.

Рок на употреба: означено на пакувањето.

Препораки за складирање: Чувајте на собна температура, на суво место во затворено пакување. Чувајте надвор од дофат на деца!

Инструкции за употреба: растворете 5 g (1 дозер) во 250 ml вода. Земете еднаш дневно, пред тренинг. Пакувањето содржи дозер. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот е наменет за возрасни лица.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.