Creatine Monohydrate pwd. 750 g

Сподели:

Креатин Монохидрат е еден од најшироко прифатените додатоци во исхраната.

Тој е всушност заслужен за создавањето на креатин фосфат, кој е извор на енергија во ќелиите. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при краткотрајни, високо интензивни активности.

990 ден

Спореди

Креатин Монохидрат е еден од најшироко прифатените додатоци во исхраната.

Тој е всушност заслужен за создавањето на креатин фосфат, кој е извор на енергија во ќелиите. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при краткотрајни, високо интензивни активности.

Препорачано дневно дозирање првите пет дена (фаза на полнење): 15 грама на ден. Земете 5 грама (една дозерка) три пати на ден.

Препорачано дневно дозирање по првите пет дена (фаза на одржување): Земете 5 грама (една дозерка) на ден, пред тренинг.

Начин на употреба: Помешајте една дозерка (5 гр) со 200-300 мл. вода и испијте веднаш. Земете приближно 30-60 минути пред тренинг. Спортистите кои користат креатин монохидрат треба да конзумираат барем 2000 мл вода дневно.

Категории: Ознаки:

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Creatine Monohydrate pwd. 750 g”

Сè уште нема оценки.