,

CREATINE MONOHYDRATE | 300 gr

Сподели:
 • 100% премиум квалитет Creapure® креатин монохидрат произведен во Германија
 • Креатинот ги зголемува физичките перформанси во последователникраткотрајни интервали, и вежби со висок интензитет
 • Извонредна растворливост
 • Без вкус
 • Погоден за вегани, без глутен и без лактоза
 • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
Бренд:

790 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 790 Поени во вредност од 79 ден!

─ Надмини ги границите при тренингот!  ─
Дали сте во потрага по додатен поттик на вашите перформанси при тешки тренинг сесии? Креатинот ги зголемува физичките перформанси во последователни краткотрајни интервали, и вежби со висок интензитет.

Во Dymatize не се прават компромиси за квалитетот па затоа се користи само Creapure® – креатин монохидрат со премиум квалитет. Креатинот е природно оформувачка супстанца во човековото тело. Игра витална улога во траспортацијата на на енергија во секоја клетка. Дневна суплементација од 3 гр креатин во период од минимум 4 недели покажува зголемен тотален креатин во мускулите. Додаден во вода или пијалок без кофеин, ултра чистиот и без вкус Dymatize® CREATINE MONOHYDRATE е перфектен избор при интензивни тренинзи.

 • 100% премиум квалитет Creapure® креатин монохидрат произведен во Германија
 • Креатинот ги зголемува физичките перформанси во последователникраткотрајни интервали, и вежби со висок интензитет
 • Извонредна растворливост
 • Без вкус
 • Погоден за вегани, без глутен и без лактоза
 • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
Категории: ,
НУТРИТИВНИ ФАКТИ
  per portion (3,4 g*)
Creatine 3,0 g
СОСТОЈКИ

Креатин монохидрат

 • Максимум 1 сервирање на ден, содржи 3 гр Креатин. Посакуваниот ефект се постигнува со секојдневна конзумација од 3 гр креатин, препорачано во период од минимум 4-6 недели.
 • Не е препорачливо за деца. Само за возрасни – користете го за интензивни тренинзи.
 • Помешајте 1 дозерка ( 3,4гр) со вода или пијалак без кофеин.

Сите Dymatize продукти кои го содржат Informed-Sport сертификатот се тестирани за банирани супстанции од world-class sports анти-допинг лабораторијата LGC. 
 Во адиција, Informed-Sport гарантира дека сите продукти се произведени по високи стандарди и се безбедни за употреба за сите атлети.

 

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “CREATINE MONOHYDRATE | 300 gr”

Сè уште нема оценки.