,

Crea POWDER Creapure® Quality 500 gr.

Сподели:

CreaPOWDER е додаток во исхраната кој обезбедува 3 g креатин, соодветен за спортисти кои извршуваат интензивни физички активности. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткотрајни, интензивни физички вежби.*

Бренд:

1,190 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1190 Поени во вредност од 119 ден!

CreaPOWDER

Без вкус 147 дози 500 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната 

CreaPOWDER е додаток во исхраната кој обезбедува 3 g креатин, соодветен за спортисти кои извршуваат интензивни физички активности. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткотрајни, интензивни физички вежби.*

*Ефектот се постигнува со дневен внес од 3 g креатин.

Категории: ,

Нутритивни информации

Дневна доза: 1 мерица (3,4 g)

 

Нутритивни информации Во 3,4 g
Креатин (Creapure®) 3000 mg

 

СОСТОЈКИ: микронизиран креатин монохидрат во прав (Creapure®).

Употреба: Додадете 1 мерица (3,4 g) во чаша со вода или друг омилен пијалок и земете еднаш дневно, препорачливо со оброк.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Crea POWDER Creapure® Quality 500 gr.”

Сè уште нема оценки.