COMBAT PROTEIN POWDER 1814 gr + Eco Organic Peanut Butter 350gr


Ако го купите ова вие заштедувате

Kлучни карактеристики

Combat еден од Топ 5 најдобри протеини во светот
➡️25 гр чист протеин во доза
➡️5.8гр Бцаа во доза
Ниска содржина на шекер и масти
➡️Деликатесен вкус

  • 25 g наградуван вкус на протеин кој лесно се меша
  • 5 моќни протеини: брза и бавна дигестија
  • Земете го во секое време: наутро, пред / после тренинг и навечер
  • Инстантизиран за лесно мешање
SKU: 86dcbcddf39b
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1245 Поени во вредност од ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1245 Поени во вредност од ден!
x
15 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Високопротеинско гориво за мускули и перформанси

Нахранете ги вашите мускули

25 g висококвалитетни протеини во вкусен шејк кој лесно се меша,

формулиран за спортисти и активни лица

Лицата кои имаат интензивни тренинзи, бараат супериорни и поефективни протеини. За да го максимизираат мускулниот раст и обновувањето, обезбедувајќи соодветно искористување на протеините, научниците од MusclePharm® го збогатија Combat Protein Powder® со различни мешавини на протеини. Дигестивната мешавина со одличен вкус и лесно мешање е фино подесена за максимално искористување на хранливите материи – чекор напред во технологија на производство на  протеински прашок. Научниците од MusclePharm ® се надминаа. Combat Protein Powder® е прецизно изработен со протеински концентрати, хидролизати и изолати од сурутка, ово-албумин и изолати од млечен протеин.

5 ПРОТЕИНСКИ ИЗВОРИ

Протеински хидролизат од сурутка

Протеински изолат од сурутка

Протеински концентрат од сурутка

Овоалбумин

Млечен протеински изолат

 

Протеините учествуваат во растот на мускулната маса. Наградуван вкус и квалитет.

 

 

Дополнителни информации
Flavor Banana Cream , Strawberry
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.