, , , , ,

COMBAT PROTEIN POWDER 1814 gr + Eco Organic Peanut Butter 350gr

Сподели:

Kлучни карактеристики

Combat еден од Топ 5 најдобри протеини во светот
➡️25 гр чист протеин во доза
➡️5.8гр Бцаа во доза
Ниска содржина на шекер и масти
➡️Деликатесен вкус

  • 25 g наградуван вкус на протеин кој лесно се меша
  • 5 моќни протеини: брза и бавна дигестија
  • Земете го во секое време: наутро, пред / после тренинг и навечер
  • Инстантизиран за лесно мешање
Бренд:
Availability:

Нема на залиха

This product is currently out of stock and unavailable.

Високопротеинско гориво за мускули и перформанси

Нахранете ги вашите мускули

25 g висококвалитетни протеини во вкусен шејк кој лесно се меша,

формулиран за спортисти и активни лица

Лицата кои имаат интензивни тренинзи, бараат супериорни и поефективни протеини. За да го максимизираат мускулниот раст и обновувањето, обезбедувајќи соодветно искористување на протеините, научниците од MusclePharm® го збогатија Combat Protein Powder® со различни мешавини на протеини. Дигестивната мешавина со одличен вкус и лесно мешање е фино подесена за максимално искористување на хранливите материи – чекор напред во технологија на производство на  протеински прашок. Научниците од MusclePharm ® се надминаа. Combat Protein Powder® е прецизно изработен со протеински концентрати, хидролизати и изолати од сурутка, ово-албумин и изолати од млечен протеин.

5 ПРОТЕИНСКИ ИЗВОРИ

Протеински хидролизат од сурутка

Протеински изолат од сурутка

Протеински концентрат од сурутка

Овоалбумин

Млечен протеински изолат

 

Протеините учествуваат во растот на мускулната маса. Наградуван вкус и квалитет.

 

 

СОСТОЈКИ: Протеинска мешавина: изолат и концентрат од протеин од сурутка [(содржи млеко), емулгатори: соја лецитин, сончогледов лецитин], протеински хидролизат од сурутка (содржи млеко), млечен протеински изолат, албумин од јајце; вкус: трошки од колачи [засилено пченично брашно (содржи глутен), калциум карбонат, железо, никотинамид, тиамин), растително масло (палмино масло, масло од маслодајна репка), шеќер, какао во прав, сируп  од инвертен шеќер, агенс за раст (сода бикарбона), сол]; инулин; натриум хлорид; засладувачи: ацесулфам калиум, сукралоза; регулатор на киселост: трикалиум цитрат.

Може да содржи траги од јајца, кикирики и разни видови јатки и семиња.

 

Нутритивна вредност

Сервирање: 35 g ( 1 мерица)
Вкупно дози во пакувањето: 25 / 51
Типична вредност Во 100 g %ПДВ* Во 35 g дозирање %ПДВ*
Енергија (kJ / kcal) 1646 / 389 20% 576 / 136 7%
Масти (g) 6,90 10% 2,41 3%
   Oд кои заситени (g) 3,58 18% 1,25 6%
Јаглехидрати (g) 8,60 3% 3,01 1%
   Од кои шеќери (g) 5,72 6% 2,00 2%
Влакна (g) 1,19 0,42
Протеини (g) 75,59 151% 25,41 51%
Сол 1,53 26% 0,54 9%
*Препорачан дневен внес

 

Препорачана Употреба: Измешајте 1 мерица (35 g) во чаша вода (250 ml).

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “COMBAT PROTEIN POWDER 1814 gr + Eco Organic Peanut Butter 350gr”

Сè уште нема оценки.