Clarinol CLA – 180 капсули

1,190 ден

Clarinol CLA – 180 капсули – додаток во исхраната

SKU: e6d4e4756142

/

20 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Clarinol CLA – 180 капсули – додаток во исхраната

Количество во капсула

Clarinol® CLA (конјугирана линолна киселина) – 800 mg

Состав: Clarinol® CLA (конјугирана линолна киселина) A-80, капсула (желатин (говедско потекло)), хумектант (глицерол), антиоксидант (екстракт богат со токоферол*).

*Токоферол е друго име за витамин Е.

Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. По отворањето добро затворете. Складирајте на ладно, суво место, подалеку од дофат на мали деца. Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.