-19%
, , , ,

CLA PRO CLARINOL® QUALITY 120 SOFTGELS

Сподели:

CLA PRO е додаток во исхраната кој обезбедува 2,4 g конјугирана линолна киселина од брендот Clarinol®, природна конјугирана линолна киселина од  масло од шафран, кој долги години се употребува во полето на додатоците во исхраната поради својот квалитет.

Бренд:

1,290 ден 1,590 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1290 Поени во вредност од 129 ден!

ClaPRO

120 гел-капсули 40 дози 180 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната

CLA PRO е додаток во исхраната кој обезбедува 2,4 g конјугирана линолна киселина од брендот Clarinol®, природна конјугирана линолна киселина од  масло од шафран, кој долги години се употребува во полето на додатоците во исхраната поради својот квалитет.

Внимание: Не ја надминувjате препорачаната дневна доза. Да се чува подалеку од мали деца. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни. Чувајте на суво место, подалеку од извор на топлина. Затворете добро по употреба.

Нутритивни информации

Дневна доза: 3 гел-капсули

Нутритивни информации Во 3 гел-капсули
Kонјугирана линолна киселина 2400 mg
СОСТОЈКИ: конјугирана линолна киселина (Clarinol®), капсула (желатин), хумектант: глицерол, антиоксидант: екстракт богат со токоферол.

Употреба: Земете 3 гел-капсули, еднаш дневно, со вода или друг омилен пијалок.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “CLA PRO CLARINOL® QUALITY 120 SOFTGELS”

Сè уште нема оценки.