Whey 100 New Formula 700gr Immuno Shield Original price was: 1,390 ден.Current price is: 1,090 ден.
Back to products

Trec Citrulline Max 120caps

Original price was: 990 ден.Current price is: 790 ден.

SKU: 4491 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 790 Поени во вредност од 79 ден!
x
12 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

 

CITRULLINE MAX. Додаток на исхраната. CITRULLINE MAX содржи Л-цитрулин малат. CITRULLINE MAX е производ за професионални спортисти.

 

Препорачаната дневна доза е 6 капсули.

 

Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот ‒ 3 капсули со 300 ml вода. Земете 2 сервирања дневно. Во деновите кога имате тренинг: земете едно сервирање 30 минути пред тренинг, и уште едно сервирање веднаш по тренинг. Во деновите кога немате тренинг: земете едно сервирање наутро, по станување, и уште едно сервирање навечер пред спиење.

 

Состав: Л-цитрулин малат (83,3%); обвивка на капсулата [желатин; бои (железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид, азорубин)]; средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини).

 

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна урамнотежена исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Бојата азорубин може да има негативно дејство врз активноста и вниманието кај децата. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се препорачани. Производот може да содржи траги од: млеко, соја, житарки со глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

 

Начин на чување: Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Заштитете од светлина и влага. По отворање, користете во рок од 3 месеци

 

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

 

Активни состојки Во 6 капсули* Во 3 капсули
Л-цитрулин малат 6000 mg 3000 mg

*Дневна доза од производот.

 

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.