fbpx
, , ,

Citrulline MALATE 90 tablets

Сподели:

Citrulline MALATE е додаток во исхраната кој содржи 3 g цитрулин малат во доза, погоден за спортисти кои се подготвуваат за интензивна физичка активност.

Бренд:
Достапно:

На залиха

990 ден

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!

Citrulline MALATE

90 таблети                      30 дози             117 g нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната

Citrulline MALATE е додаток во исхраната кој содржи 3 g цитрулин малат во доза, погоден за спортисти кои се подготвуваат за интензивна физичка активност.

 

 

 

Нутритивни информации

Дозирање: 3 таблети

 

Нутритивни информации Во 3 таблети
Цитрулин малат 3 g

 

СОСТОЈКИ: цитрулин малат, стабилизатор: микрокристална целулоза; средства против стврднување: силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини.

Употреба: Земете 3 таблети еднаш дневно, со вода или со друг омилен пијалок, околу 20 минути пред тренинг. Во денови без тренинг, производот може да се зема во секој момент во текот на денот..

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!