Chrome Dumbbell inSPORTline Crossteel 4 kg

1,390 ден

This Single-Handed Chrome Dumbbell inSPORTline Crossteel 4 kg is made of high-quality metal with strong chrome coating that is resistant to sweat and moisture.

SKU: 2103 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1390 Поени во вредност од 139 ден!
x
19 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

This Single-Handed Chrome Dumbbell inSPORTline Crossteel 4 kg is made of high-quality metal with strong chrome coating that is resistant to sweat and moisture. The ergonomically shaped grip with anti-slip grooving allows you to maintain a firm grip, even during intense exercising. Thanks to its precise and stylish design, this 4-kg inSPORTline dumbbell is very popular among our customers.

 

 

Technical description:

 • Made with precision
 • Stylish design
 • Ergonomically shaped grip
 • Anti-slip grooving for a secure grip
 • Strong chrome layer resistant to sweat and moisture
 • Handle length: 12 cm
 • Handle diameter: 28 mm
 • Plate diameter: 78 mm
 • Plate width: 50 mm
 • Weight: 4 kg
 • Price per 1 pc
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.