CHOCOLATE TOPPING 250ml

Сподели:

No added sugar
250 ml

Бренд:
Availability:

Нема на залиха

290 ден

Нема на залиха

Browse Wishlist
Спореди

Ingredients: sweeteners (maltitol, sorbitol), water, inulin, skimmed milk powder (8.5%), fat-reduced cocoa powder (8%), natural vanilla flavouring, modified starch. May contain hazelnut. Exessive consumption may produce laxative effects. Store unopened at room temperature (15-25 ° C), opened in refrigerator, approximately 4 weeks.

Nutrition values per 100g:

Energy (kJ/kcal) 993/239
Fat 1,3g
of which saturated fat 0,8g
Carbohydrate 64,8g
of which sugars 6,9g
of which polyols 57g
Fibre 15,2g
Protein 6.5g
Salt 0.18g

Категории:

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “CHOCOLATE TOPPING 250ml”

Сè уште нема оценки.