-13%
, , ,

Choco Peanut Butter, 320g

Сподели:
 • Mix of chocolate spreads and peanut butter
 • tasty
 • Sukkerfi
 • Vegan
 • Weight: 320g
 • Without palm oil
Бренд:

350 ден 400 ден

Спореди

Chocolate and peanuts – the best of both worlds ♥

HealthyCo Choco peanut butter is a flavorful peanut butter with chocolate, completely free of palm oil or added sugar. The peanut and chocolate cream is vegan and can be used as you wish, for example for pastries, as a luxurious spread or as a good spread on the porridge! Nam nam ♥

Nutritional content Per 100g
Energy 1993kJ / 476kcal
Fat 36g
– of which saturated fat 5,1g
carbohydrate 42g
– of which sugars 2.7g
– of which polyols 27g
protein 16g
Salt 0,0g

Contents: Peanut 60%, sweetener (maltitol), cocoa powder, sunflower oil, emulsifier (sunflower lecithin).

CHARACTERISTICS

 • Mix of chocolate spreads and peanut butter
 • tasty
 • Sukkerfi
 • Vegan
 • Weight: 320g
 • Without palm oil

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Choco Peanut Butter, 320g”

Сè уште нема оценки.