,

Carbonium 1000g – Orange

Сподели:
  •  3 напредни видови на јагленихидрати
  •  Формула со комбинирано временско разложување
  • Додаток на висока доза Бцаа, Таурин, Електролити
  •  Овозможува хидратација на телото за време на интензивен тренинг 
  •  Го забрзива опоравокот на мускулите 
Бренд:

450 ден

Спореди

Суперјаглехидратна матрица+         Таурин+             БЦАА+               Електролити+

Напреден комплекс на јаглехидрати

Carbonium додаток во исхраната

Carbonium. Додаток во исхраната. Со шеќери и засладувачи. Напреден комплекс на јаглехидрати. 

Нутритивна вредност 112,5 g** 100 g** 37,5 g
Енергија 1340 kJ / 315 kcal (16%) 1191 kJ / 280 kcal (14%) 447 kJ / 105 kcal (5%)
Масти 0,00 g (0%) 0,00 g (0%) 0,00 g (0%)
   Од кои заситени масни киселини 0,00 g (0%) 0,00 g (0%) 0,00 g (0%)
Јаглехидрати 78,82 g (30%) 70,06 g (27%) 26,27 g (10%)
   Од кои шеќери 19,49 g (22%) 17,32 g (19%) 6,49 g (7%)
Протеини 0,00 g (0%*) 0,00 g (0%*) 0,00 g (0%*)
Сол 0,43 g (7%*) 0,38 g (6%*) 0,14 g (2%*)
Калциум 150,00 mg (19%*) 133,33 mg (17%*) 15,00 mg (6%*)
Хлор 120,00 mg (15%*) 106,66 mg (13%*) 40,00 mg (5%*)
Магнезиум 57,00 mg (15%*) 51,00 mg (14%*) 19,00 mg (5%*)
Активни состојки
Whey Grand Протеинска Матрица
Малтодекстрини 86,70 g 77,07 g 28,90 g
Декстроза 11,25 g 10,00 g 3,75 g
Изомалтулоза*** 5,25 g 4,67 g 1,75 g
Таурин 1500,00 mg 1333,33 mg 500,00 mg
Л-леуцин 600,00 mg 533,33 mg 200,00 mg
Л-валин 300,00 mg 266,37 mg 100,00 mg
Л-изолеуцин 300,00 mg 266,37 mg 100,00 mg
*Референтна вредност за возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).
**
Дневна доза од производот.

***Изомалтулозата е извор на глукоза и фруктоза.

Состојки: Maлтодекстрини; декстроза; изомалтулоза***; регулатор на киселост – лимонска киселина; таурин; комплекс на минерали (натриум цитрат, калциум фосфатм магнезиум карбонат, натриум хлорид, калиум карбонат); аромиаминокиселини со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-валин, Л-изолеуцин); засладували – натриум цикламат, натриум захаринат; боја – бета каротен.  ***Изомалтулозата е извор на глукоза и фруктоза.

Препорачаната дневна доза е 112,5 g. Препорачана употреба: Растворете една порција од производот – 37,5 g (1 мерица) во 250 ml вода. Земете три сервирања дневно, препорачливо пред, за време и после тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Carbonium 1000g – Orange”

Сè уште нема оценки.