-17%
, ,

Carbojet Gain

Сподели:

CarboJet™ Gain е погоден за активни луѓе, кои имаат придобивка од мешавина од протеини и комплекс од јаглехидрати со врвен квалитет. Калориите доаѓаат од веј протеин и јаглехидрати со низок гликемиски индекс.

Бренд:
Availability:

На залиха

1,990 ден 2,400 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1990 Поени во вредност од 199 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1990 Поени во вредност од 199 ден!
Исчисти

CarboJet™ Gain е специјално дизајниран карбо-протеински гејнер за зголемување на килажата и мускулната маса.

Amix™ Protein Blend се содржи од CFM® Веј Протеин Изолат, Ултрафилтриран Веј Протеин Концентрат, Обезмастен Веј Протеин и хидролизиран говедски протеин.

Amix™ CarboJet™ Matrix се содржи од Малтодекстрин, Vitargo® (јаглехидрат со ултра висока молекуларна тежина) , Palatinose® (ниско гликемиски јаглехидрати со продолжено снабдување на енергија) и високо квалитетна Фруктоза и Декстроза.

Придобивки:

  • додаток во исхраната пред и после тренинг
  • високо квалитетни јаглехидрати и протеини
  • содржи високо квалитетен CFM® Веј Протеин Изолат
  • без аспартам
  • веднаш се меша
  • деликатно и кремасто
SKU: Недостапно Категории: , ,

Препорачана употреба: Помешајте една дозерка од Amix™ CarboJet™ Gain (50 г) со 200 – 250 мл безмасно млеко или вода. Земете 1-3 сервирања дневно, во зависност од вашата дневна потреба за јаглехидрати и протеини.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Carbojet Gain”

Сè уште нема оценки.