Carbojet Gain


Ако го купите ова вие заштедувате

CarboJet™ Gain е погоден за активни луѓе, кои имаат придобивка од мешавина од протеини и комплекс од јаглехидрати со врвен квалитет. Калориите доаѓаат од веј протеин и јаглехидрати со низок гликемиски индекс.

SKU: f5c89ee9a405 Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 990-1990 Поени во вредност од 199 ден-99 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 990-1990 Поени во вредност од 199 ден-99 ден!
x
14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

CarboJet™ Gain е специјално дизајниран карбо-протеински гејнер за зголемување на килажата и мускулната маса.

Amix™ Protein Blend се содржи од CFM® Веј Протеин Изолат, Ултрафилтриран Веј Протеин Концентрат, Обезмастен Веј Протеин и хидролизиран говедски протеин.

Amix™ CarboJet™ Matrix се содржи од Малтодекстрин, Vitargo® (јаглехидрат со ултра висока молекуларна тежина) , Palatinose® (ниско гликемиски јаглехидрати со продолжено снабдување на енергија) и високо квалитетна Фруктоза и Декстроза.

Придобивки:

  • додаток во исхраната пред и после тренинг
  • високо квалитетни јаглехидрати и протеини
  • содржи високо квалитетен CFM® Веј Протеин Изолат
  • без аспартам
  • веднаш се меша
  • деликатно и кремасто
Дополнителни информации
golemina 2,27kg , 4kg
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.