Buffalo Old School Workout Pants – Black/Gray

2,390 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

 • Loose Fit
 • Old School Look
 • Part of 3-Piece Set
 • Big Logos
 • Ribbed Fabric
 • Zipped Pockets
SKU: 27c1abf33e52 Бренд:
x
17 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Buffalo Old School Workout Pants – Black/Gray

 

 • Loose Fit
 • Old School Look
 • Part of 3-Piece Set
 • Big Logos
 • Ribbed Fabric
 • Zipped Pockets

 

The Buffalo Old School Workout Pants are one of the unique products you’ll only find at Gorilla Wear. It is part of a three-piece set, with a matching workout top and workout shorts. The ribbed fabric and striking logos provide a classic and tough look. Each piece of the set features a huge Gorilla Wear logo and old-school taping. It has zippered pockets so you can keep small belongings with you. The loose fit feels comfortable during exercise. This one is for the true Gorilla Wear lovers!

Дополнителни информации
Size

L/XL

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.