Boxing Hand Wraps – Black | 4m

390 ден

The Gorilla Wear Boxing Hand Wraps are available in classic colors Red and Black which are sold in pairs of two. We recommend always use Boxing Hand wraps to extra secure your wrist and hand. Avoid the risk of injury and make your punches even more powerful. The Gorilla Wear Boxing Hand Wraps are made out of Elastic Cotton which provides you comfort and strength.

SKU: 3230 Бренд:

На залиха

x
11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Boxing Hand Wraps – Black

The Gorilla Wear Boxing Hand Wraps are available in classic colors Red and Black which are sold in pairs of two. We recommend always use Boxing Hand wraps to extra secure your wrist and hand. Avoid the risk of injury and make your punches even more powerful. The Gorilla Wear Boxing Hand Wraps are made out of Elastic Cotton which provides you comfort and strength.

Sold in Pairs
Lenght: 4m
Available in Red and Black
Velcro Closure for a Custom Fit

Color: Black
65% Cotton / 35% Stretch Nylon

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.