,

Booster Protein Bar 100 gr

Сподели:

ТРЕКНУТРИШН

БООСТЕР

Нето тежина 100 гр

21 гр протеин – во 1 табла

Бренд:

120 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 120 Поени во вредност од 12 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 120 Поени во вредност од 12 ден!
Исчисти

БООСТЕР е вкусен високоенергетски бар со вкус на ванила и чоколадо

произведен на целосна база на веј протеин. Содржи масти добиени

од природни состојки кои се користат во процесот на производтво,

како на пример кикиритки и пулпа од какао, како и есенцијални масни

киселини кои се природен извор на енергија и витамини.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Да не се користи како замена за разновидна

исхрана. Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Да се

има предвид дека овој призвод ќе биде произведен во производ-ствена фабрика каде се работи со широк спектар на сирови матери-јали вклучувајќи пченица, глутен, млеко, соја, лешници, кикиритки и производи од сусам.

 

SKU: Недостапно Категории: ,
Вкус

Чоколадо-Кокос, Чоколадо-Ванила, Чоколадо-Банана, Чоколадо – Карамела, Шумско Овошје, Марципан – Кикиритки

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Booster Protein Bar 100 gr”

Сè уште нема оценки.