-19%
,

Booster Peanut Butter 350gr

Сподели:

БУСТЕР ПУТЕР ОД КИКИРИ

Деликатесен протеински намаз

  •  Есенцијална протеинска и енергетска доза
  •  Одлична закуска EXCELLENT SNACK
  • 30,8гр протеини во 100гр
Бренд:
Availability:

Нема на залиха

220 ден 270 ден

Нема на залиха

BOOSTER PEANUT BUTTER е крем произведен од кикири без додаден шекер, сол или палмино масло. Содржи само природен шекер од самиот состав. Содржи висок процент на протеини  

 

BOOSTER PEANUT BUTTER има мазна, кремаста конзистентност и одличен вкус, благодарение на внимателниот процес на печење и многу часови мелење.

 

BOOSTER PEANUT BUTTER e 100% придоден производ и можи да формира слоеви, доколку се појави маслен слој на врвот само измешајте и производот е подготвен за употреба.

Active ingredients
Amount per serving 100 g
Nutrition value
Energy 2531 kj / 611 kcal
Fat 48,7 g
   of which saturates 9,2 g
Carbohydrate 8,6 g
   of which sugars 4,6 g
Protein 30,8 g
Salt 0,04 g

 

* Reference intake of an average adult (8400 kJ / 2000 kcal)
** Daily portion of the product

 

Состав:

100% печени кикири

ПРЕДУПРЕДУВАЕ:
Производот може да содржи: млеко, соја, житарки што содржат глутен, јајца и ореви.

ЧУВАЕ:
Чувајте ја оваа амбалажа цврсто затворена на суво место, на температура од 15–22 ° С. Да се чува подалеку од дофатот на децата.

НАЈДОБРИ ПРЕД
Погледнете го дното на пакувањето.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Booster Peanut Butter 350gr”

Сè уште нема оценки.