-25%
, , , , , ,

Body Attack Arginine Shock

Сподели:

Додаток на аминокиселини за сите спортисти

  • Додаток на аминокиселини
  • 3150mg L-Аргинин хидрохлорид / порција
  • 750 мг Л-цитрулин малеат / порција
Бренд:

200 ден1,620 ден

Избриши
Спореди

СУПЕР НИТРО СИСТЕМ

Додаток во исхраната во капсули со Л-аргинин и Л-цитрулин. Додатоците во исхранат не треба да се употребуваат како замена за разновидна балансирана осхрана и здрав начин на живот. Чувајте подалеку од дофат на деца. Доколку производот додека не е отворен се чува на ладно и суво место, рок на траење и сериски број: означено на пакувањето. По отварањето потрошете го брзо. Чувајте подалеку од директна топлина и светлина.

Состав: Л-аргинин хидрохлорид (70%), Л-цитрулин малат (16.7%), желатин (обвивка на капсулата (говедско месо)), сепараторски агенси (магнезиум стеарат, силициум диоксид), бои (титаниум диоксид, железен оксид и железо хидроксид).

/Содржина/:

= 180 капсули (1500 mg секоја) = 60 дози

℮ 270 g

Нутритивни факти:

Во доза (з капсули)

Енергија                                  58 kJ 14 kcal

Л-аргинин хидрохлорид       3150 mg

Од што Л-аргинин                  2613 mg

Л-цитрулин малат                 750 mg

Од што Л-цитрулин                525 mg

 

Препорачана доза: Во денови кога имате тренинг земете 3 капсули со големо количество течност (300 ml), приближно 45 минути пред тренинг. Во деновите кога немате тренинг, земете 3 капсули со големо количество течност (300 ml), наутро или пред спиење. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.