Клуб Цена

BLADE ISO RICE (1000 G)

1,490 ден 1,250 ден

Најдобриот и највкусен Vegan Протеин на пазарот

77% brown rice protein
13% pea protein concentrate
2000mg BCAA in each serving
Great mixability
Delicious taste

Протеините од кафеавиот ориз и грашокот имаат многу бенефити за здравјето и кондицијата, кај секој тип на исхрана и начин на живот. Обезбедува добар извор на протеини за вегетаријанци и други лица кои следат строги диети. Како и другите извори на протеин, кафеавиот ориз има ниска содржина на масти и калории, па затоа се препорачува како алтернатива за млечните протеини.

BLADE ISO RICE е одличен избор за лица кои немаат толеранција на лактоза и глутен и за вегани, бидејќи не содржи лактоза, глутен и ГМО. Растителните протеини се одлична компонента за вегетаријанската и веганската исхрана, бидејќи помагаат во растот и одржувањето на мускулната маса.

Нема на залиха

Категории: Ознаки: