-26%
, , , ,

BETA ALANINE 700 | 60 cap

Сподели:

BETA-ALANINE 700mg!

  • RECOMMENDED IN ALL SPORTS DISCIPLINES, BOTH AERBOBIC AND ANAEROBIC
  • 700MG PORTION OF BETA-ALANINE

 

Бренд:
Availability:

Нема на залиха

290 ден 390 ден

Нема на залиха

Спореди

Beta-Alanine 700

Чист бета-аланин

60 капсули x 825 mg / нето тежина 49,5 g

Засилувачи на тренингот

Beta-Alanine 700. Додаток во исхраната. Бета-Аланин. Beta-Alanine 700 содржи висококвалитетен бета-аланин. Beta-Alanine 700 се препорачува за сите спортски дисциплини, аеробни и анаеробни.

Состојки: бета-аланин (84,8%); обвивка на капсулата (желатин; боја –  титаниум диоксид); агенси против згрутчување – магнезиумови соли на масни киселини.

Активни состојки Во 4 капсули** Во 2 капсули
Бета-аланин 2800,00 mg 1400,00 mg

 * Дневна доза од производот 

Препорачаната дневна доза е 4 капсули.

Препорачана употреба: Испијте со приближно 300 ml вода. Во деновите кога имате тренинг: 4 капсули, 30 минути пред тренинг. В о деновите кога немате тренинг: 2 пати дневно по 2 капсули во било која прилика, препорачливо 30 минути пред тренинг.

 

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.