,

BCAA Lean – 200 gr

Сподели:
  • -есенцијални аминокиселини
  • -богат извор на влакна
  • -100% веган
  • -поддржува чиста мускулна маса и закрепнување
Бренд:

790 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 790 Поени во вредност од 79 ден!

BCAA се неопходни за секоја активна личност, бидејќи тие го поддржуваат градењето и одржувањето на мускулната маса и исто така спречуваат распаѓање на мускулите – дури и за време на диета. BCAA се апсорбираат директно во мускулите и затоа се веднаш достапни за снабдување со енергија. За време на диета, многу е важно да се создаде или да се продолжи чувството на ситост. Диететските влакна можат совршено да се справат со ова, овие компоненти на храна растителни се несварливи и можат да апсорбираат многу вода. Влакната можат да впијат вода во цревата, забавувајќи ја апсорпцијата на хранливите материи и зголемувајќи го чувството на ситост.
BCAA Lean е одлична комбинација на есенцијални аминокиселини со разгранет ланец и влакна. Основата на производот е BCAA во совршен сооднос 2:1:1, што значи дека производот е особено биорасположив. BCAA ја поддржува чистата мускулна маса и спречува распаѓање на мускулите. BCAA Lean е богат извор на влакна, кое го продолжува и зајакнува чувството на ситост и игра голема улога во слабеењето. BCAA Lean се состои од 100% растителни состојки и е совршена за вегетаријанска или веганска исхрана. Производот е достапен во 2 природни и освежувачки вкусови, има совршена растворливост и многу пријатен вкус.

Упатства: Измешајте 1 мерица (5 g) со 250 ml вода, земете 1-2 порции дневно.

Нутритивни факти : Во сервирање
Енергетска вредност 17 kJ (4 kcal)
Масти 0 g
– од кои заситени масни киселини 0 g
Jаглехидрати -0,3 g
– од кои шеќер 0,2 g
Влакна 1,6 g
Протеин 2,7 g
Сол 0 g
Bcaa 3 g ,
Исолеуцин 1,4 g
Леуцин 0,8 g
Валин 0,8 g

Состојки: Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин, инулин, регулатори на киселост (лимонска киселина, јаболкова киселина), вкусови, засладувачи (ацесулфам-К, сукралоза), емулгатор (лецитин од сончоглед), агенс за боење (бета каротен ).

Категории: ,

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.