-22%
, , , ,

BCAA JUICE 300gr Mango Strawberry

Сподели:
  • 6000mg BCAA по порција
  • 2000mg L глутамин по порција
  • 1000mg Citrulline Malate
  • Нема додаден шеќер
  • 100% инстант за лесно мешање
  • Најдобриот сочен вкус што некогаш сте го пробале
Бренд:

850 ден 1,090 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 850 Поени во вредност од 85 ден!

BCAA Juice е производ кој на лицата што се бават со интензивни физички вежби им обезбедува популарни хранливи компоненти како што се: аминокиселини со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин) и Л-глутамин.

 

Состојки: Леуцин, Л-глутамин, Л-изолеуцин, Л-валин, лимонска киселина (регулатор на киселост), јаболкова киселина (регулатор на киселост), малтодекстрин, ацесулфам К (засладувач), силициум диоксид (агенс против згрутчување), калциум фосфат (агенс против згрутчување), сукралоза (засладувач), бета каротен (Е160А) (боја), арома на јагода, арома на агенс за маскирање, арома на манго, концентрат од сок од цвекло (боја), стевиол гликозиди (Е960) (засладувач).

Препорачана  употреба: 1 сервирање – 10,35 g (1 рамен дозер – пакувањето вклучува дозер) се раствора во 300 ml вода и се зема еднаш дневно, пред или по тренинг.  Ви препорачуваме да го користите вага за мерење на точна количина. Консумирајте веднаш по подготовката. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не служат како замена за разновидна исхрана. Урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот се препорачани. Да не се користи кај деца, бремени жени и доилки.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “BCAA JUICE 300gr Mango Strawberry”

Сè уште нема оценки.