fbpx
-28%
, , ,

Bcaa High Speed 600gr

Сподели:

Ултимативен мускулен раст, сила и формула за опоравок !

Bcaa High Speed
👉Ултимативен мускулен раст, сила и формула за опоравок !
👉Најдобра растворливост и брзина на апсорбција
👉Леуцин, Изолеуцин и Валин, во 2-1-1 сооднос
🔥Највисок квалитет, на суровински материјал

Бренд:

1,290 ден 1,790 ден

Избриши
Спореди

BCAA High Speed

апсорбирачка БЦАА матрица

Нето тежина:  600 g / 60 порции

Аминокиселини

Додаток во исхраната

ВCAA High Speed. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Солубилна БЦАА матрица. BCAA High Speed е додаток во исхраната кој содржи аминокиселини со разгранет ланец. BCAA High Speed содржи Л-леуцин, Л-валин и Л-изолеуцин во однос 2:1:1 кој е оптимален за телото. BCAA High Speed подготовката, доаѓа во вкусна пијачка форма која веднаш го дополнува нивото на клучните амино киселини со разгранет ланец.

Состојки: High Speed матрица од аминокиселини со разгранет ланец (Л-леуцин, Л-валин, Л-изолеуцин) (60%); малтодекстрини; регулатори на киселост – лимонска киселина, јаболкова киселина киселина; ароми; згуснувачи – целулозна гума, ксантанова гума; засладувач – сукраклоза; боја за вкус на лимон – бета каторен; боја за вкусот на цреша-грејпфрут – азорубин; боја за вкусот на кола – амониа карамел.

Активни состојки Во 20 g* Во 10 g
Л-Леуцин 6000,00 mg 3000,00 mg
Л-Валин 3000,00 mg 1500,00 mg
Л-изолеуцин 3000,00 mg 1500,00 mg

*дневна доза од производот

 

Вкус

Цреша Грејпфрут, Кока Кола, Лимон, Кактус Круша

Препорачаната дневна доза е 20 g (4 мерици).

Препорачана употреба: Растворете една порција од производот – 10 g (2 мерици) во 300 ml вода во шејкер. Земете 2 порции дневно. Во деновите кога имате тренинг: првата порција земете ја 30 мин. пред тренинг, втората веднаш по тренингот. Во деновите кога немате тренинг: првата порција земете ја наутро по станувањето, втората порција меѓу оброци.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.